Město Litoměřice

 

            

        

             

 

Partneři
Kotva
Aktuálně
 
 
I - škola

iSkola.cz

 

 

 
 
Moodle

Moodle

 

 

 
 
Školní email

 
 
V příštích dnech vaříme
Úterý 26.09.2017
Polévka: 
kuřecí - pohanka
Hl. jídlo1: 
hovězí maso na česneku
Příloha1: 
brambory
Příloha 2: 
špenát
Hl. jídlo 2: 
paella se zeleninou, kuřecím masem a tuňákem
Příloha: 
mrkvový salát s citronem
Pití1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Pití 2: 
voda s plátky citronu
Středa 27.09.2017
Polévka: 
hrachová - krutony
Hl. jídlo1: 
myslivecká hovězí pečeně
Příloha: 
houskový knedlík
Hl. jídlo 2: 
těstoviny po Lotrinsku se slepičím masem
Příloha: 
míchaný zeleninový salát
Pití1: 
ovocná šťáva nebo čaj
Pití 2: 
voda s plátky citronu
Čtvrtek 28.09.2017
Polévka: 
S V Á T E K

Nabídka pracovních pozic

 

 

Pedagogický pracovník

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Mladí obaloví designéři na odborném veletrhu i konferenci Obaly na hračky

Vloženo: 29.4.2017 | Autor: zizk| Zobrazeno: 357x | Upravil: zizk
Budoucí obaloví designéři z našeho nového oboru 1. GDO (jako vždy i s některými staršími spolužáky ze stávajícího oboru GD) navštívili poslední dubnový týden 24. ročník veletrhu Reklama & Polygraf, který je zaměřen na média, reklamu, tisk a polygrafii. Novinkou tohoto ročníku je rozšíření tohoto veletrhu o nový veletrh Obaly. A ani na jednom veletrhu nesměli naši žáci pochopitelně chybět. Hned první den výstavy probíhal v kongresovém sále v PVA Praha Letňany i konference Obaly na hračky. Díky našemu sociálnímu partnerovi, obalové asociaci SYBA (jejímž je škola členem), měli naši budoucí designéři na všechny akce přístup zdarma.

I díky novému veletrhu Obaly, veletrhy letos zaznamenal třicetipětiprocentní nárůst oproti loňsku. Letošní ročník se bude moci určitě pochlubit svým rozsahem - návštěvníkům se vystavovatelé představili svými expozicemi na ploše přesahující 9000 m2, a to v halách 3, 4, 6 a doplňkových venkovních expozicích před Vstupní halou I. 

Na výstavišti nechyběl ani bohatý doprovodný program v podobě soutěží, přednášek a seminářů. Obalový institut SYBA byl pořadatelem odborného semináře Speciality obalového designu, který má letitou tradici a je součásti projektu OBALOVÁ AKADEMIE. Pro letošní ročník bylo zvoleno téma „Obaly pro hračky“ a Sdružení pro hračku a hru bylo přizváno do role partnera akce. Seminář se uskutečnil 25. 4. 2017 během veletrhu Obaly, Reklama Polygraf na výstavišti PVA EXPO PRAHA LETŇANY.

Protože naši žáci jsou od počátku svého studia vedeni profesně směrem k oboru, nemohli si dovolit zahálet ani na konferenci, ani na výstavišti. Vedle vlastní prohlídky, aktivit či sbírání vzorků, každý ze studentů sbíral i podklady k vypracování presentace na zadané téma. A podle zatím předběžných ústních referencí by mohlo jít o zdařilé práce….

 I na základě dalších podobných akcí máme stále větší zpětnou vazbu, že obory směřující na Obaly mají velký budoucí potenciál, což začínají vnímat i naši studenti. Škola chce proto nadále nový obor Design obalů podporovat jako jeden ze svých hlavních oborů a umožnit studium dalším novým studentům z našeho regionu. V případě zájmu studia v novém školním roce, lze získat všechny informace na sekretariátu či přímo u vedení školy.